Ptáček

Mateřská škola Zborovice

O NAŠÍ ŠKOLCE

Ahóóóój!!!

Zdraví vás všichni, kdo bydlí ve školce pod borovicí:

Berušky, Veverky, Ježečci a Ptáčata.

Naše mateřská školka se nachází v oblasti s nejnižší koncentrací znečištěného ovzduší v Praze v zahradě plné stromů, keřů a květin. Máme na ní pískoviště, množství průlezek, zahradních dřevěných hraček a stále přibývají nové. V zahradním domečku máme schováno dostatek hraček pro nás všechny. Celá zahrada je zajímavě členěná a poskytuje nám po celý rok prostor k příjemnému vyžití.

Budova naší školky byla postavena roku 1961 a čeká ji v nejbližší době rekonstrukce v podobě nového oplášťování.

V přízemí naší školky se nachází ředitelna, šatny tříd a kuchyně.

V prvním patře jsou to třídy Berušky a Veverky a ve druhém patře Ježečci a Ptáčata.

V naší školce jsme rozděleny podle věku. Paní učitelky s námi pracují podle Školního vzdělávacího programu s názvem „ Hrajeme si celý rok“ s mottem „ Z hravé školky hravě do školy“. Tento program vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

O naší spokojenost se stará 8 učitelek,asistentka pedagoga, školnice, 2 uklízečky, hospodářka a

2 kuchařky.